Codeminders razem z Ukrainą

Codeminders to amerykańska firma o ukraińskich korzeniach, założona w 2004 roku przez dwóch Ukraińców. Założyciele firmy zawsze aktywnie wspierali niepodległość i rozwój państwa ukraińskiego. Kluczowym przekonaniem firmy jest brak jakiejkolwiek współpracy z Federacją Rosyjską i Republiką Białoruś.

Od pierwszych dni inwazji zespół Codeminders zadecydował, że pozostać w Ukrainie jest naszym obowiązkiem, aby kontynuować pracę, wspierać rozwój gospodarki oraz aktywnie pomagać Siłom Zbrojnym Ukrainy.

Aby ubezpieczyć naszych pracowników z rodzinami, już na początku inwazji udało nam się przenieść ich na zachód Ukrainy, gdzie założyliśmy biuro tymczasowe i mogliśmy pracować. W trakcie relokacji nasi pracownicy otrzymali wsparcie finansowe.

Walczymy wspólnie

Dzięki pracy zespołowej udało nam się:

  • Dostarczyć dla ukraińskich żołnierzy dziesiątki ultralekkich płyt pancernych, kamery termowizyjne, generatory, kilkaset wysokiej jakości krępulców, hełmy, a także inny sprzęt, amunicję i wyposażenie.
  • Firma opłaciła produkcję w Ukrainie setek par butów i bielizny termicznej.
  • Kupić ultralekkie płyty pancerne dla Zespołu Reagowania Natychmiastowego Organizacji Czerwony Krzyż w Ukrainie.
  • Stworzyliśmy aplikację mobilną na potrzeby Sił Zbrojnych Ukrainy.

Jesteśmy dumni, że nasi koledzy z rozpoczęciem wojny poszli na front. Firma zapewnia miesięczne wypłaty dla wszystkich zmobilizowanych pracowników, a także niezwłocznie pokrywa ich potrzeby sprzętu, pojazdów i amunicji.

Walczymy o prawdę i musimy zwyciężyć. Nasza siła tkwi w jedności i niezłomnym duchu. Wierzymy w zwycięstwo Ukrainy i jednoczymy się w walce o naszą niepodległość! Wspieramy Siły Zbrojne! Chwała Ukrainie!